سخنرانی فرانک گهری در برنامه TED

1395/03/24
23:11
پوریا مژده
فرانک گاری می پرسد: ' بعدش چه؟ '

[http://www.aparat.com/v/uQSLC]


فرانک گاری در گفتگویی گسترده و سرگرم کننده با شرکت کنندگان کنفرانس، نظرات خود را درباره‌ ساختمانهای جدیدش، قدرت نهفته در شکست و فاکتور مهم گفتنِ: 'و بعدش چه؟ '، در میان میگذارد.

جهت دانلود به سایت آپارات مراجعه کنیدمتن کامل مستند به زبان فارسی


سخنرانی مارک کاشنر در برنامه TED

1395/03/24
22:12
پوریا مژده
چرا ساختمانهای آینده توسط شما شکل میگیرند[http://www.aparat.com/v/dc1PW]

معماری درباره ریاضی و یا منطقه بندی نیست - این درباره عواطف درونی است. این را مارک کوشنرمی گوید. در این یک سخنرانی فراگیر - اغلب خنده دار ، اواز طریق توجه به معماری سی سال گذشته نشان می دهد که چگونه مردم برای مدتی با معماری قطع ارتباط شده بودند و دوباره به یک بخش اساسی از فرایند طراحی تبدیل شده اند. با کمک رسانه های اجتماعی، بازخورد، رسد معماران از سال ها قبل ازاینکه حتی یک ساختمان ساخته شود. نتیجه؟ معماری که بیشتر برای ماست نسبت به معماری قبل.

جهت دانلود به سایت آپارات مراجعه کنیدمتن کامل مستند به زبان فارسی


سخنرانی دنیل لیبسکیند در برنامه TED

1395/03/17
15:22
پوریا مژده
[http://www.aparat.com/v/oX9Yu]

دنیل لیبسکیند از ایده های بسیار بزرگی بهره می گیرد. در اینجا , او 17 عبارت را که زیربنای دید او نسبت به معماری را تشکیل می دهد با ما در میان می گذارد — خام , پر مخاطره , احساساتی , تندرو — ,و اینها الهام بخش هر روند جسور خلاقانه ای هستند.
همراه با زیرنویس فارسیجهت دانلود ویدئو اینجا کلیک کنید
.
کلمه ی عبور جهت دانلود : www.onevp.irمتن کامل مستند به زبان فارسی


خشت و خیال - طرح یکصد معمار،یکصد انتخاب

1395/03/16
23:25
پوریا مژده
 خشت و خیال؛ گفتگوی علی اعطا با بهروز مرباغیقسمت یکم

آنلاین گوش کنید

دانلود کنید
.
قسمت دوم

آنلاین گوش کنید

دانلود کنید


برنامه ی "خشت و خیال" در رادیو فرهنگ، چهارشنبه ۵ خرداد، با حضور بهروز مرباغی، به "طرح یکصد معمار، یکصد انتخاب" پرداخته است. "خشت و خیال" هر چهارشنبه شب ساعت ۲۱ به معماری، شهرسازی و میراث فرهنگی می پردازد.  تهیه کنندگی این برنامه را فرامرز علیخانی و برنامه ریزی محتوایی و اجرای "علی اعطا" برعهده دارد. 

 فایل صوتی برنامه ها را در "کانال علی اعطا" به آدرس @ali_eta دنبال کنید.

کانال علی اعطا؛ 
 کانال رسمی یادداشت ها و گفتگوهای علی اعطا
@ali_eta

موضوع: خشت و خیال،
وبلاگی ساده برای دانشجویان معماری
.
بدون شک در دنیای امروز یکی از تاثیرگذارترین بخش های آموزشی،در فضاهای مجازی صورت می گیرد.در شرایطی که جست و جوی مطالب به شیوه های سنتی در دنیای مدرن امروز تا حدی اجتناب ناپذیر می نماید ،اما نمی توان نقش پررنگ محیط های مجازی را نادیده گرفت.شاید امروزه یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در گسترش دانش و ارتباطات دراین گونه فضاها،امکان به اشتراک گذاشتن نظرات و دیدگاه های انسان امروزی است.
متاسفانه آنچه در دنیای مجازی امروز شاهد آن هستیم،گسترش و انتشار موضوعات بدون در نظر گرفتن نیازهای خاص زمان است.اطلاعاتی فاقد طبقه بندی که به علت عدم درک درست از نیازاقشار مختلف ،صرفا به اشتراک گذارده می شوند و این گونه محیط ها ازآنجا که برنامه ی هدف داری بر روح موضوعاتشان حاکم نیست ،اغلب پس از مدتی بدون کارآیی و نتیجه ای تاثیرگذار عمرشان به پایان می رسد.
آنچه پرواضح است فقروبلاگ های علمی در حوزه های تخصصی دانش امروزیست.محیط هایی که اساس آن ها برپایه ی برنامه ای جامع و تاثیرگذار شکل گرفته باشد.
'یک نقطه گریز'' با رویکردی آگاهانه در جهت پیشرفت دانش و به اشتراک گذاری آن در حوزه ی تخصصی معماری ایجاد گردیده است.فضایی که مرزهای آن تمامی علاقه مندان به معماری را گرد هم می آورد و در قالب فضایی علمی، پیرامون مسائل مرتبط با معماری به گفت و گو می نشیند.
آدرس اصلی سایت www.onevp.ir
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به Onevp.ir - یک نقطه گریز است. || طراح قالب avazak.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات