تبلیغات
Onevp.ir - یک نقطه گریز - سلسله گفتگوهای معمارانه موسسه تهران-هفته معماری اسپانیا

سلسله گفتگوهای معمارانه موسسه تهران-هفته معماری اسپانیا

1394/05/11
13:49
پوریا مژده

"هفته معماری اسپانیا" به میزبانی سفارت اسپانیا در تهران و با همکاری "موسسه تهران، مطالعات کلانشهر" درباغ موزه قصر افتتاح گردید. در مراسم افتتاحیه که در روز پنج شنبه 8 مرداد برگزار شد، ابتدا سفیر اسپانیا، جناب آقای "پدرو ویینا" در زمینه گسترش مجدد همکاری های فرهنگی بین ایران و اسپانیا سخن گفتند و سپس به معرفی پروفسور "مانسانو"محقق تاریخ و پروفسور موسسه شورای عالی تحقیقات علمی اسپانیا پرداختند.
پس ازآن آقای "مانسانو" در زمینه تاریخ کوردوبا، وقایع تاریخی آن و بخشی از ساخت و سازهای صورت گرفته در این منطقه سخنرانی کردند. در نیمه دوم جلسه، آقای دکتر فرهاد آزرمی در زمینه تاریخچه و نحوه ساخت مسجد کوردوبا صحبت کردند و در انتهای جلسه پرسش و پاسخی میان آقایان مانسانو و آزرمی و حضار در جلسه صورت پذیرفت.
مراسم اختتامیه با حضور و سخنرانی آقای "آلبرتو کامپو بائزا" معمار اسپانیایی در تاریخ پنج شنبه 15 مرداد در همین مکان صورت خواهد پذیرفت.
همچنین نمایشگاه عکس "از قرطبه به کوردوبا" به همراه آثار و بخشی از ماکت های پروژه های آقای "کامپو بائزا" در نگارخانه بهار باغ موزه قصر به مدت یک هفته برقرار خواهد بود.
وبلاگی ساده برای دانشجویان معماری
.
بدون شک در دنیای امروز یکی از تاثیرگذارترین بخش های آموزشی،در فضاهای مجازی صورت می گیرد.در شرایطی که جست و جوی مطالب به شیوه های سنتی در دنیای مدرن امروز تا حدی اجتناب ناپذیر می نماید ،اما نمی توان نقش پررنگ محیط های مجازی را نادیده گرفت.شاید امروزه یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در گسترش دانش و ارتباطات دراین گونه فضاها،امکان به اشتراک گذاشتن نظرات و دیدگاه های انسان امروزی است.
متاسفانه آنچه در دنیای مجازی امروز شاهد آن هستیم،گسترش و انتشار موضوعات بدون در نظر گرفتن نیازهای خاص زمان است.اطلاعاتی فاقد طبقه بندی که به علت عدم درک درست از نیازاقشار مختلف ،صرفا به اشتراک گذارده می شوند و این گونه محیط ها ازآنجا که برنامه ی هدف داری بر روح موضوعاتشان حاکم نیست ،اغلب پس از مدتی بدون کارآیی و نتیجه ای تاثیرگذار عمرشان به پایان می رسد.
آنچه پرواضح است فقروبلاگ های علمی در حوزه های تخصصی دانش امروزیست.محیط هایی که اساس آن ها برپایه ی برنامه ای جامع و تاثیرگذار شکل گرفته باشد.
'یک نقطه گریز'' با رویکردی آگاهانه در جهت پیشرفت دانش و به اشتراک گذاری آن در حوزه ی تخصصی معماری ایجاد گردیده است.فضایی که مرزهای آن تمامی علاقه مندان به معماری را گرد هم می آورد و در قالب فضایی علمی، پیرامون مسائل مرتبط با معماری به گفت و گو می نشیند.
آدرس اصلی سایت www.onevp.ir
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به Onevp.ir - یک نقطه گریز است. || طراح قالب avazak.ir